Omega 3 Faydaları Nelerdir?

1
2430
omega 3 faydaları

Omega 3’ün Vücuda Sağladığı Yararlar

Çocukların beyin fonksiyonlarının gelişimi için, oldukça önemli olan omega 3 faydaları nelerdir? Omega 3, vücut için büyük bir gereksinim olan fakat vücutta üretilmeyen ve bunun için de dışarıdan takviye edilmesi gereken yağ asitleridir. İçeriğinde omega 3 bulunan omega 3 faydaları, oldukça fazladır. Bebeklerin zihinsel ve bedensel gelişimlerinden hiperaktivite’den kalp hastalarından, şizofreniye birçok hastalığa faydası vardır.

Omega 3 faydaları

Günümüzde bilinen en önemli Omega 3 faydaları

 • Beyin gelişimi, kan pıhtılaşmasının önlenmesi, görme yetkilerinin oluşumuna, önemli derece de yararı vardır. Bunun yanı sıra, bazı iltihabi sağlık problemlerinin iyileşme sürecine katkı sağlar.
 • Balıkta bulunan omega 3 yağ asitleri, kalp krizi geçirme riskini önemli derecede azaltır. Bununla birlikte, kalp hastalıklarında çok önemli bir risk teşkil eden trigliseritin düşürülmesinde, oldukça etkilidir.
 • Kalp ve damar hastalıkları, böbrek hastalıkları, iltihabi romatizma ve bazı barsak hastalıkları gibi problemi olan kimseler, balık yağı hapı alabilirler.
 • Vücudun enerji üretimine katkı sapladığı gibi, vücuda giren zararlı yağların, vücuda hasar vermesini engeller.
 • Vücut yorgunluğunu giderdiği gibi, halsizliği de önlemesi, Omega 3 faydaları arasındadır.
 • Omega 3 hafızayı güçlendirerek, kavrama kabiliyetini arttırır ve hareket düzeyini güçlendirir.
 • Dikkat eksikliğini giderme ve odaklanma konusunda omega 3’ün oldukça faydalı olduğu bilinmektedir.
 • Şizofreni ve depresyon belirtilerini azaltmada, balık yağı takviyesinin yararı vardır.
 • Uyku sorunu, evham ve endişe, huzursuzluk gibi problemlerini Omega 3 azaltmaktadır.
 • Balık yağı içeriğinde yer alan EPA, süte de ilave edilebilir. Bu tarz sütler, büyüme çağındaki çocuklar ve hamile kadınlar için uygundur.
 • Bebeklerin merkezi sinir sisteminin gelişmesinde oldukça olumlu sonuçları vardır ve bedensel gelişimlerine katkı sağlar.
 • Omega 3 faydaları, okul başarısını arttırmada önemli bir etkiye sahip olduğu biliniyor. İçeriğinde omega 3 bulunan balık yağları, zekayı geliştirdiği gibi, konsantrasyonu ve koordinasyonu da güçlendiriyor.

Omega 3, özellikle kadınların cilt doku tabakasında olumlu etkilere sahiptir. Cilt altında yer alan bağ dokusunun korunmasını ve bunun sonucunda da yaşlanmayı önlüyor. Kırışık oluşumunu da en aza indirgediği biliniyor. Omega 3 takviyesi alan kadınların, daha genç bir cilt yapısına sahip oldukları, bilimsel çalışmalarda yer alıyor.

Omega 3 Takviyesi Alması Gerekenler Kimlerdir?

Gebelik dönemi yaşayan kadınlar, diyabet hastası olanlar, kardiyovasküler sorunu olanlar, kolesterol sevileri yüksek olan kimseler, omega 3 takviyesi alabilirler. Bunun yanı sıra menopoz evresine girmiş kadınlar, ergenlik dönemindeki çocuklar, ilkokul çağındaki çocuklar ve depresyon gibi psikolojik eğilimli olan kişiler, omega 3 takviyesi alabilirler.

“Siz Omega-3’ü nereden temin ediyorsunuz?” gibi benzeri sorular geliyor. Biz yaklaşık 2 senedir Forever Living firmasından alıyoruz ve gayette memnun olduğumuzu söyleyebilirim. Hemen siparişinizi vermek için aşağıdaki verdiğimiz linke tıklayabilirsiniz.

>>>> http://www.yasamdiyari.flptr.com/

 

1 YORUM

 1. Geçen sene bende de Omega 3 eksikliği çıktı, biraz araştırma yapınca zaten ne kadar önemli bir durum olduğunu anlıyorsunuz. Yediklerinize dikkat eder ve Omega 3 içeren yiyecekleri tercih ettiğinizde pek bir sorun kalmıyor. Makaleniz için teşekkürler.:)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here