Nasıl Kilo Verilir?

0
626
nasıl kilo verilir, nasıl zayıflarım

Uzun zamandır kilo vermeyi planlıyorsunuz, 5 kilo ve daha fazlanız var. Artık harekete geçmeye ne dersiniz? Nasıl kilo verilir sorusunun cevabı; öncelikle spordan ve dengeli beslenmeden geçiyor.

Kısa sürede nasıl kilo verilir?

 • Yürüyüş Yapın

Hergün ya da haftada en az 4 gün günde 1 saatten olmak üzere tempolu yürüyüş yapmalısınız.

nasıl kilo verilir, nasıl zayıflanır

 • Hareket Edin

Günlük hareket miktarınızı artırın. Maalesef bilim adamları yatarak kilo vermeyi bulamadılar. O yüzden hareketli olmak şart. Ev temizliğiyle uğraşın. Dans edin. Arkadaşlarınızla buluşun. Merdiven çıkın. Çocuğunuzla oynayın. Ne yaparsanız yapın ama mutlaka hareketli olun. Tembellik kilo vermenizi sağlamaz aksine ruh halinizi de olumsuz yönde etkileyeceği için kilo vermenizde yardımcı olmaz.

 • Su İçin

Yapılan araştırmalara göre su içenlerin su içmeyenlere göre daha hızlı kilo verebildikleri ortaya çıkmıştır. Nasıl kilo verilir diye düşündüğünüz dönemlerde kendi yaşam tarzınıza ve kilonuza uygun bir su içme programı oluşturun ve uygulayın. Farkı göreceksiniz.

 • Uykunuzu düzene sokun

Ve diğer bir yapılan araştırmalara göre uyku düzeninde sıkıntı çekmeyenler daha hızlı kilo verebilmektedir. Bu yüzden eğer uykusuzluk çekiyor iseniz, kendinize bir uyku rutini oluşturun. Her gece saat 11’den önce yatın, yatmadan önce odanızı havalandırın, kitap okuyun. Eğer hala şikâyetiniz devam ediyorsa doktorunuza başvurun. Unutmayın hızlı ve sağlıklı kilo vermek istiyorsanız kaliteli ve düzenli bir uyku çekmeniz gerekiyor.

 

 • Şekerden uzak durun

Nasıl kilo verebilirim diye düşünüp kısa sürede hızlı kilo vermek istiyorsanız kesinlikle şekerden uzak durmanız gerekmektedir. Şekeri bu dönemde hayatınızdan tamamen çıkarın. Şeker ve şekerli gıdalar tükettiğiniz müddetçe kilo veremeyeceğinizi bilin yüzden hazır gıdalar, soslar ve abur cuburlardan uzak durun. Ve mümkünse bu dönemi fırsat bilip şekeri hayatınızdan tamamen çıkarın.

 • Kendi yemeğinizi kendiniz pişirin

Nasıl zayıflarım sorusunun diğer bir cevabı ise; kendi menünüzü kendiniz hazırlayın. Dışarıdan sipariş ettiğiniz yemekler sağlıklı görünseler dahi içinde ne kadar tuz ve yağ olduğunu bilmediğiniz için fazladan kalori alabilirsiniz. Bunun olmaması için kendi yemeklerinizi kendiniz pişirin ve kalori kontrolünü kendiniz yapın. Günlük kalori miktarınızı aşmayın.

 • Kahvaltıyı atlamayın

Kahvaltı günün en önemli öğünüdür. Kahvaltıyı atlamayın ve güne enerjik başlayın.

 • Baharat kullanın

Yemeklerinizi baharatlarla tatlandırın. Fazladan sos, şeker ya da yağdan uzak durun.

 • Yüksek nişastalı yiyeceklerden uzak durun

Ekmek, patates, makarna gibi yüksek nişastalı besinlerden uzak durun. Bu yiyecekler hızlı kilo vermek istediğiniz dönemde size yardımcı olmayacak aksine kilo vermenizi engelleyecektir.

 • Stresinizi azaltın

Aşırı ve sürekli stres nedeniyle salgılanan hormonlar hem iştahınızı artırır hem de vücudun daha fazla yağ depolamasına neden olur. Stresten uzak durmaya çalışın. Kendinize bir hobi edinin. Eğer stresiniz başa çıkamayacağınız bir durumdaysa uzman bir doktora başvurun.

 • Kendinize inanın

Her şeyden önce kendinizi kilo verebileceğinize inandırın, başkalarını dinlemeyin, olumsuz yorumları kulak asmayın. Kendinize güvenin.

Nasıl kilo verilir hakkındaki yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Kilo verme bakımından faydalı bilgiler içeren kefirin faydaları başlıklı makalemize göz gezdirmenizi tavsiye ederiz. Herkese keyifli günler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here