En Çok İzlenen Film Türleri

159
0

1) Aksiyon

En çok izlenen film türlerinde olmazsa olmazımız aksiyondur. Altyazılı film izlemenin en keyifli olduğu kesinlikle bu türdür. Aksiyon filmleri gerek maliyet gerek de oyunculuk açısından sürükleyici olması için çok fazla kaynak ve çaba gerektirir. Ünlü aksiyon başrol oyuncularından bazıları olan Bruce Willis, Jason Statham ve Tom Cruise’un filmlerinden herhangi birini izlememiş olmanız pek de olası değil.

2) Korku

Aile yeni bir eve taşınır. Önceki sahibi 6 ay bile dayanamamıştır buna rağmen o evi seçerler. Zamanla evdeki bir kişi tuhaf şeyleri fark etmeye başlar. Diğerlerine söylese de inandıramaz. Sonuç olarak ilk fark eden kişi hariç ailenin çoğu ölür. Holywood’un klasik korku senaryosu bu şekilde olsa da yalnız izlerseniz size polisi arattıracak türden korku filmlerinin hatırına bu listeye korku filmlerini almazsak olmazdı.

3) Bilim kurgu

Teknolojiyle birlikte gelişen bir tür olan bilim kurgu filmleri 21. yüzyılın vazgeçilemez film türü sayılabilir. Büyük paraların döndüğü bu tür izleyicinin gelecek merakına, mistik güçlere olan ilgisine yönelik senaryolar hazırlar. Bulunduğumuz çağda mümkün olmayan bir yaşam tarzının olduğu bu film türü izlerken bizlerde hayranlık uyandırıyor. Bu türde oyunculuktan çok grafikler-animasyonlar ön planda tutulur. Eski filmler yerine özellikle son yıllarda film piyasasını domine eden tür daha da gelişecek gibi duruyor.

4) Gerilim

Gerilim filmleri zor durumda bulunan bir insanın içinde bulunduğu durumu elinde bulunan yetersiz şartlarla aşıp aşamayacağını izlediğimiz türdür. Bu özelliğiyle izleyicide merak uyandırıp akıcı ve keyifli bir seyir sunar. Tabii ki oyunculuğun daha çok ön planda olduğu bir türdür. İyi oyunculuklar sayesinde izlerken kendinizi filmin içinde hissedip gerilimin tatlı sert keyfini yaşayabilirsiniz. Kaliteli film izlemek istiyorsanız bu film türünde mutlaka iyi araştırmalar yapılmasını tavsiye ediyoruz.

5) Macera

Macera filmleri neşeli aksiyon olarak da tanımlanabilir. Hazine avı, Dünya turu gibi filmler daha çok bu türde toplanır. İzleyiciyi hem güldürüp hem de adrenalin salgılatan tek film türüdür. Başrol oyuncumuz genelde pratik çözümleri olan zeki bir insandır. Peşinde olduğu şey her ne ise ona sahip olana kadar karşısına çıkan birçok engeli pratik zekası sayesinde geçer. Ayrıca onun peşinde olduğu şeye ulaşmasını engellemek isteyen rakipleriyle de mücadele eder. Kısacası filmi izlemeye başlarsanız sonunun nasıl geldiğini anlamayabilirsiniz.

6) Aşk

En çok ağlatan film türü sayılabilir. Herkes aşk acısı çekmiştir. Ayrılığı içinde bulunduran her şeyin toz pembe olmadığı aşk filmleri bu yüzden daha çok tutulur. İzleyiciye kendi hayatından kesitler sunan bu tür bu yüzden sektörde vazgeçilmezlerdendir.

En Çok İzlenen Film Türleri
5 Puan (100%) 2 Oy

YORUM YOK

Bir Yorum Yaz